Projektowanie liter przestrzennych

Reklamy używane na dachach domów czy innych budynków to nic innego niż litery przestrzenne inaczej litery 3D są jedne z rodzajów reklamy, która ma na celu przykucie uwagi klienta na daną reklamę i nakłonienia do zakupu czy podpisania „korzystnej” umowy, gdzie za dużo nie trzeba płacić.

Część z liter może mieć cztery różne rodzaje podświetlenia, które ma na celu lepsze oświetlenie nocą, tak aby nie raziło klienta, ale także żeby miało na celu przyciągnięcie klientów. Często reklamy świetlne są usytuowane na budynkach jak i specjalnych słupkach, które zapewniają dobrą widoczność z daleka, kiedy kierowca jedzie do domu łatwo jest zauważyć światło jak i to co się na tym znajduje. Wiele reklam świetlnych ma da rodzaje reklam – na dzień i na noc, gdzie w nocy są nieco przytłumione kolory ze względu na to, żeby nie zaślepiały swoim światłem przechodniów jak i kierowców, ponieważ może to powodować wypadki.

Światło reklam świetlnych 3D może mieć podświetlenie frontowe, efekt aureoli, oświetlenie boczne oraz front + aureola. Oświetlenie zależy od tego jak ułożymy światełka LED, które będzie świecić inaczej w innej pozycji. Światła LED mogą być pod literami na ścianie budynku (aureola, aureola + front), a także może być w środku pudełka, co powoduje inne ułożenie się światła. Są one umieszczane w różnych miejscach oraz na różnych podstawach, przez co szybko zachowują stabilność jak i będzie je łatwiej zauważyć. Wiele z tych reklam świetlnych używa ciepłych kolorów do swojego przekazu, tak aby „zaprzyjaźnić” z okiem przechodnia oraz żeby zapamiętać daną reklamę. Zwykle litery przestrzenne są wykonane z pleksi ze względu na swoje właściwości, ponieważ nie pleśnieje ani nie rozkłada się.